2025/26

V sodelovanju z različnimi institucijami že več let zaporedoma organiziramo »Šolo za starše«. To je ena izmed oblik sodelovanja s starši, v kateri se s predavatelji različnih področij, pogovarjamo o razvoju otroka in o predšolskem razvojnem obdobju. Teme predavanj so vedno aktualne in se navezujejo na konkretne primere iz domačega okolja. 

V letošnjem šolskem letu bomo organizirali tri srečanja za starše. Uro in pol dolga srečanja bodo potekala v enoti Pedenjcarstvo.

Oktobrsko in novembrsko srečanje bo vodila Mojca Šeme, asistentka na Fakulteti za socialno delo. Na enem srečanju se bomo pogovarjali o otroških izbruhih ter odzivih staršev nanje, na drugem pa se bomo dotaknili vpliva partnerskega odnosa na starševstvo in vzgojo.

Tretje, januarsko srečanje bo vodila dr. Tina Bregant, na temo, da tisto, kar si otrok želi, ni nujno dobro za njegov razvoj.

1. srečanje: torek, 21.10.2025 ob 17.00
Mojca Šeme: O otroških izbruhih in odzivih staršev nanje.

2. srečanje: torek, 18.11.2025 ob 17.00
Mojca Šeme: Vpliv partnerskega odnosa na vzgojo otrok in starševstvo.

3. srečanje: četrtek, 15.1.2026 ob 17.00
Tina Bregant: Kar otrok želi, ni nujo tisto, kar potrebuje za zdrav razvoj.

 

Srečanja bodo v enoti Pedenjcarstvo, Kašeljska 125.

Prijazno vabljeni!

LEPO VABLJENI. UDELEŽBA JE BREZPLAČNA.

Namen šole za starše je pogovarjati se o pogostih vprašanjih v zvezi z razvojem in vzgojo otrok ter o dogajanjih, ki so zelo vsakdanja, pa so nam vendarle večkrat  neznanka. Želimo si izmenjave mnenj in izkušenj o različnih vsakdanjih izzivih starševstva. Zato ste starši vabljeni k aktivnemu sodelovanju in zastavljanju vprašanj.